Słowa złotem szeptane czyli … w gościnie u Midasa

W czwartek spotkaliśmy się po raz trzeci w piwnicach Midasa na spotkaniu poetycko-muzycznym. Zgodnie z pierwotnymi ustaleniami pomiędzy Fundacją, a właścicielem Maciejem Macem mieliśmy szansę do końca roku udowodnić, że Mieszkańcy Ziemi Strzyżowskiej będą chcieli wpaść na niszową imprezę, i to nie tylko raz, lecz spodoba im się zamysł na tyle, że zechcą gościć częściej, a właściwie zechcą bywać regularnie, w każdy drugi czwartek miesiąca.

Biorąc pod uwagę wielkość pomysłu i jego założenia, trzeba przyznać, że ryzyko porażki już na pierwszym spotkaniu było duże. Szala tuż przed otwarciem przeważyła się na stronę Midasa, bo jak wiadomo nie wszystko złoto co się świeci… do czasu!

Na październikowe spotkanie przybyło grono naszych wspaniałych mieszkańców, którzy nie tylko oddali się uczcie duchowej, gdyż część z nich aktywnie uczestniczyła w programie udzielając głosu słowu pisanemu i śpiewanemu, a ponadto Wszyscy energicznie brali udział w odbiorze programu, żywiołowo reagując nie tylko uśmiechem i brawami.

Jednak jedna jaskółka wiosny nie czyni, na szczęście dla Fundacji na drugim spotkaniu było nas więcej, dziękujemy Wam Miłośnicy słowa!

I tak upłynęły trzy miesiące, kończy się rok, czas zamyślenia i rachunków sumienia, zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a my 14 grudnia 2017 r. zamknęliśmy okres próby szeptając i śpiewając złotem przetykane myśli wielkich i nieznanych.

Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas, za serdeczną obecność, za uśmiech, za gorące brawa dla naszych cudownych artystów, za to, że Midas musiał się trochę wytężyć i rozprężyć, powiększając do maksimum ilość miejsc siedzących dla naszych wspaniałych gości.

Mamy nadzieję, że Nowy Rok spełni marzenia każdego z Was, a co za tym idzie i nasze, że zostaniecie z nami na dłużej, na zawsze, nie tylko w projekcie Słowa złotem szeptane w piwnicach Midasa czyli…, ale także w innych pomysłach, które przygotowywane właśnie dla Was zostały już serdecznie przyjęte i na te nowe, które niebawem powinny zostać odkryte.

Sami widzicie zaglądając na stronę Fundacji, że niektóre z drzwi są jeszcze zamknięte, … tak musi być, bo do realizacji pomysłów potrzeba ludzi, i do reakcji na pomysł potrzeba ludzi, tyle ile się tylko zmieści w zamyśle autora.

Fundacja potrzebuje Was w każdym wymiarze!

Dzisiaj w imieniu Fundacji na Rzecz Rozwoju Kultury Ziemi Strzyżowskiej dziękuję Wszystkim tym, którzy zechcieli dołączyć i włączyć się w działania i pomysły, dali się namówić i uczynili to pół roku barwną przygodą.

Nie jesteśmy łapczywi, ale liczymy na więcej, chcemy więcej z Wami spędzać czasu, tyle ile zechcecie nam go dać.

Od pół roku istniejemy w świecie wirtualnym i to też jest dla nas ważny sposób dotarcia do jak najszerszego grona mieszkańców Ziemi Strzyżowskiej.  Zaglądajcie do nas na stronę Fundacji http://kultura.fundacja-strzyzow.pl/

Możecie też nas znaleźć na Facebooku i polubić, by być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami.

Czekamy na nowych bywalców i cieszymy się, że zyskaliśmy już grono stałych, serdecznych sympatyków naszych różnorodnych spotkań.

Midas dał nam szansę, w 2018 r. w każdy drugi czwartek godz. 1800 (gdy nic realnego nie stanie na przeszkodzie), będziemy spotykać się na wieczorze poetycko-muzycznym Słowa zlotem szeptane w piwnicach Midasa, czyli… już 11 stycznia 2018 r. kolejny wieczór w niespodziewanej odsłonie.

Do zobaczenia!

Prezes Fundacji

Urszula Rędziniak

Zdjęcia Andrzej Górz – dziękujemy 🙂

Dodaj komentarz

3 komentarzy do "Słowa złotem szeptane czyli … w gościnie u Midasa"

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Bernadetta
Gość

Piękne spotkania z Kulturą przez duże K 🙂 spotkania, które łączą, nie dzielą. Tu człowiek choć na chwilę może oderwać się od rzeczywistości i zasmakować w poezji mówionej i śpiewanej. Brawo Organizatorzy i Wykonawcy! Trzeba chyba pomyśleć o rozbudowie Piwnic Midasa, bo frekwencja w spotkaniach coraz większa :))

Ula
Gość

Wszystkie trzy spotkanie były udane, ale w tym ostatnim uczestniczyły dobre duchy Piwnicy pod Baranami.Widziałam je!

Beata Farej- Wójcik
Gość

Pani Ulu, fajnie, że w końcu coś dobrego zaczyna się dziać w moim mieście 😉 szkoda, że takiej szansy nie miałam 12 lat temu 😉