Obrady Jury

Dzisiaj w godzinach popołudniowych jury w osobach: Mariusz Kawa, Urszula Rędziniak, Marzena Arciszewska, Paweł Bukała i Krzysztof Szaro w asyście sekretarza konkursu Zofii Krupskiej dokonało przeglądu i wyboru prac, które wpłynęły na I ogólnopolski konkurs fotograficzny pt. „Zatrzymaj muzykę w obrazie”.

Praca jury zaczęła się od sprawdzenia czy wszystkie prace wpłynęły w terminie, a potem wspólnie zaczęto rozpakowywać paczki i sprawdzać czy spełnione zostały wymogi formalne.

Praca żmudna lecz niezbędna została zakończona pomyślnie i do konkursu dopuszczono wszystkie 31 prac.

Wówczas jury przeszło do meritum i każdy z 5 członków stawiał na swoje typy, które  ujęły jego odczucia. Musimy przyznać, że mile rozczarował nas poziom prac i ich inwencja twórcza. Co prawda, po cichu liczyliśmy na pomysłowość i ekspresję fotografików, jednak jak wiadomo niepewność zawsze czai się do ostatniej chwili.

Tym bardziej miło nam poinformować, że autorzy prac wykazali się pomysłowością i jury postanowiło, że  w pokonkursowej wystawie udział wezmą wszystkie prace.

To taki ukłon od jury w stronę autorów, którzy wzięli udział w tym roku w konkursie.

Wytypowanie 10 prac, najlepszych zdaniem jury zarówno pod względem technicznym, jak i artystycznym wymagało okrążenia kilka razy stołu obrad. Jak widzicie w fotorelacji, jury naprawdę poszukiwało prawdziwych doznań, wrażeń i emocji, które poruszyłyby ich wrażliwość.

A było nad czym pochylić wzrok i zatrzymać się na chwilę… czarno-białe, kolorowe, matowe i z połyskiem pomysły przeplatały się na stole kusząc swoim zamkniętym w kadrze vibrato!

I tak, dokładając największych starań, jury wybrało 10 najlepszych prac, które 5 sierpnia 2017 r. w godzinach wieczornych zostaną w trakcie trwania Strzyżów In Rock pokazane Wam na żywo wraz z ich Autorami.

Już dzisiaj zapraszamy na fotorelację z obrad jury, a jutro… może to Ty dostaniesz informację, że to Twoja praca została wybrana do złotej dziesiątki I ogólnopolskiego konkursu fotograficznego pt. „Zatrzymaj muzykę w obrazie” pod patronatem Burmistrza Strzyżowa!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar